O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Blog

Instalacja skryptów Fu w Gimpie

F
foto Opublikował(a) 9 miesiąc temu
Instalacja skryptów Fu w Gimpie
Skrypty Scripts-Fu (lub po prostu Script-Fu) to język skryptowy używany w programie Gimp do tworzenia i wykonywania automatycznych zadań związanych z edycją grafiki.
Script-Fu oparty jest na języku Scheme, który jest dialektem języka Lisp.
Skrypty Script-Fu pozwalają użytkownikom Gimp na tworzenie niestandardowych funkcji, które mogą być wywoływane z poziomu menu, panelu narzędzi lub z poziomu innych skryptów.
Dzięki temu, użytkownicy mogą dostosować Gimp do swoich indywidualnych potrzeb, tworząc narzędzia i efekty graficzne, automatyzując rutynowe zadania i rozszerzając możliwości programu.

Skrypty zwane Scripts-Fu oferują szeroki zakres funkcji i operacji, takich jak manipulowanie warstwami i kanałami, zmiana rozmiaru obrazu, aplikowanie filtrów i efektów, rysowanie i malowanie, zarządzanie zaznaczeniami oraz wiele innych.

Skrypty mogą być tworzone w oparciu o dostępne funkcje API Gimp, dając użytkownikom pełną kontrolę nad procesem edycji grafiki.

Przykłady zastosowań skryptów Script-Fu to automatyczne przetwarzanie serii obrazów, tworzenie efektów artystycznych, generowanie powtarzalnych wzorów i tekstur, konwersja formatów plików, tworzenie niestandardowych narzędzi i wiele więcej.

Dzięki skryptom Script-Fu, użytkownicy Gimp mogą zwiększyć swoją produktywność, oszczędzając czas i wysiłek potrzebny do wykonywania powtarzalnych zadań, a także dostosować program do swoich indywidualnych preferencji i potrzeb.

O foto

Na stronie udzielam się jako Super administratorDołączyłem na stronę 09.05.2023. . Prowadzę również stronę pod adresem http://studio.foto-color.net.pl.

0 komentarzy

Pozostaw komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.


Ocena zawartości jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się by zagłosować.
Niesamowite! (0)0 %
Bardzo dobre (0)0 %
Dobre (0)0 %
Średnie (0)0 %
Słabe (0)0 %